Parametry LiveID

Navigace:  Webová aplikace > Obecné >

Parametry LiveID

Systém Bakaláři obsahuje možnost využívání účtů Microsoft Live i pro přihlašování do webové aplikace. Uživatel při tomto napojení nemusí stále zadávat svůj login a heslo, ale využije právě svého LiveID. Ke správné funkčnosti je nutné webovou aplikaci správně nakonfigurovat.

Existují dvě možnosti, jak napojení na Live ID zrealizovat. Buď škola využije svou vlastní doménu a nějaký svůj administrační login, nebo požádá přímo firmu Bakaláři software s.r.o. na napojení na doménu bakalari.cz

Napojení na Live ID pomocí vlastní domény školy

1. Předpokládáme, že máte již zaregistrován nějaký svůj mail na Microsoft Live

2. V prohlížeči zadejte adresu https://account.live.com/developers/applications/index. Přihlašte se pomocí LiveID a pokračujte na seznam vašich aplikací - odkaz My apps.

3. Na stránce vidíte seznam svých aplikací a pomocí odkazu Create application vytvoříte novou. Pokud jste zde poprvé, rovnou se vám otevře stránka pro vytvoření nové aplikace.

4. Na další stránce zadáte název nové aplikace a vyberete jazyk a stisknete tlačítko I accept

5. Vytvoří se aplikace, kde zadáte vlastní parametry vašeho budoucího napojení na Webovou aplikaci. Redirect domain musí směřovat na stránku bakaauth.aspx. Po vyplnění stlačte tlačítko Save.

6. Nyní je dokončeno vytvoření nové aplikace - vygeneroval se váš identifikátor ClientID a Client secret, které dále použijete v Parametrech webové aplikace.

7. Nyní spusťte Parametry webové aplikace a na záložce Obecné povolte použití Live ID a klikněte na Parametry LiveID.

8. Do nově otevřeného okna zkopírujte všechny informace vašeho nového projektu.

9. Nyní již máte Webovou aplikaci připravenu na to, aby uživatelé mohli využívat výhod LiveID. Vlastní napojení jednotlivých uživatelů na Live ID si uživatelé již dělají sami v dialogu přihlášení, kde musí jednou vyplnit Přihlašovací jméno a Heslo do aplikace a zadají svůj účet na Live ID. Tím dojde k propojení do Bakalářů. Výhodou je, že jeden uživatel může jeden svůj účet Live ID napojit na více účtů v systému Bakaláři (například. rodič, který má na škole dvě děti může snadno přepínat mezi účty svých dětí bez nutnosti zadávat stále loginy a hesla).

Napojení na Live ID pomocí domény bakalari.cz

Tento způsob využijí spíše menší školy bez vlastní domény. Škole odpadá veškerá administrace na Live Connect Developer Center. Škola pouze pošle žádost týmu Bakaláři, kde uvede svou dosavadní URL adresu webové aplikace. Škole bude vygenerována nová doména, kterou musí použít na webovou aplikaci - například gymnaziumpraha.bakalari.cz. Škola si pak na své stránky změní odkaz na tento. Škola dále obdrží konfigurační klíč, který je nutné zadat v Parametrech webové aplikace.

Dále již vše funguje stejně.